Artykuły -

Przejdź do treści

Menu główne:


Klejenie oringów ,taśm przenośnikowych i wykładzin
Niniejsze opracowanie jest pomyślane jako poradnik dla osób pragnących samodzielnie podjąć się sklejenia przemysłowych gumowych taśm przenośnikowych na zimno oraz złączenia gumy z metalami, np. przy produkcji zderzaków lub wykładzin gumowych. P.W. MIREX dostarcza do tego celu specjalny, wysokowytrzymały klej MONOLITH PKT, dający możliwość wykonania elastycznych i trwałych złącz.

Konstrukcyjne klejenie termoplastów  >>więcej
Konstrukcyjne klejenie elementów w czasie montażu za pomocą klejów jest technologią rozwijającą się w przemyśle bardzo szybko. Ten artykuł przytacza przykłady zastosowania klejów w przemyśle samochodowym i stoczniowym, gdzie zostało ono wprowadzone przez wiodących producentów światowych. Określa się krytyczne kryteria projektowania i kontroli procesu montażu zapewniające sukces techniczny. Omówiono również rezultaty współczesnych zastosowań klejów.

Kleje upraszczają konstrukcje z tworzyw kompozytowych  >>więcej
Zużycie klejów konstrukcyjnych znacznie wzrosło w ostatnich kilku dekadach. Kleje te zostały m.in. użyte do klejenia płytek tarczy termicznej wahadłowca i zastąpiły mechaniczne mocowania w dobrze znanych bombowcach i myśliwcach typu stealth. Lecz co to takiego są kleje konstrukcyjne? W jaki sposób upraszczają one konstrukcje z tworzyw kompozytowych?

Technologia klejenia - ABC klejenia  >>więcej
Adhezja , Kohezja , Przykłady prawidłowych złączy klejowych , Kierumki działania sił na złącze klejowe , Sposoby aplikacji klejów dwuskładnikowych , Przygotowanie powierzchni do klejenia.

Kleje cyjanoakrylowe : zastosowanie, zalecenia technologiczne  >>więcej
Zalety klejów cyjanoakrylowych, zakres stosowania, uwagi i zalecenia technologiczne.

Kleje anaerobowe : zastosowanie, zalecenia technologiczne  >>więcej
Zalety klejów anaerobowych, zakres stosowania, uwagi,i zalecenia technologiczne, warunki przechowywania.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego